top of page

Kurz základů fotografování

Ahoj, moje jméno je Jarda a jsem fotograf na volné noze. Kromě focení nabízím i kurzy pro začátečníky, ve kterých se rád podělím o více než desetileté zkušenosti s focením.

 

V tomto kurzu vás provedu úplnými základy focení. Vysvětlíme si, co je to expoziční čas, clona, ISO, jak na správně exponované a komponované fotky. Cílem kurzu je, abyste pochopili základní pojmy a zákonitosti. Ty si hned vyzkoušíte v praxi – kurzy se konají buď venku, nebo u mě v ateliéru v centru Brna (podle počasí). Vše si tak nejen vysvětlíme, ale i vyzkoušíme, čeká vás více focení, než mluvení.

Pro koho je kurz určen?

Tento kurz je ideální volbou pro každého začátečníka, který se chce rychle naučit úplné základy, ale neví, kde začít.

 

Lekce je vhodná nejen pro začínající fotografy, ale také pro zaměstnance firem, kteří se potřebují zlepšit ve focení kvůli práci. Tříhodinový intenzivní kurz vám ušetří spoustu času, který byste museli věnovat dohledávání informací svépomocí.

Jak kurz probíhá

Kurz probíhá v uvolněné neformální atmosféře. Sejdeme se venku v okolí centra Brna nebo u mě v ateliéru (podle počasí). Dám vám základní teoretický úvod a potom budeme fotit. Po celou dobu budu dbát na to, abyste si všechny základy osvojili a dobře je pochopili. 

 

Na konci kurzu si společně projdeme fotky a dostanete k nim komentář, abyste věděli, na čem je potřeba dále pracovat. Když to bude nutné, čas klidně přetáhneme. Hlavní je, abyste si odnesli všechny potřebné znalosti.

Informace o kurzu

Kurz trvá 3 hodiny čistého času a stojí 1 500,-. Otevírá se při dvou a více účastnících. Napište mi přes kontaktní formulář nebo na e-mail a zamluvte si místo. Poté vám nabídnu několik termínů konání k výběru. Cena je konečná a nepřibudou k ní žádné další poplatky ani DPH.

 

Časy konání kurzů jsou obvykle mimo běžnou pracovní dobu (víkendy, v týdnu později odpoledne).

 

S sebou potřebujete: fotoaparát s nabitou baterií a dostatkem místa na kartě.

Termíny kurzů – Léto 2023

Máte zájem zúčastnit se kurzu? Vyberte si, o jaký termín byste měli zájem a napište mi. :)

Srpen

sobota 12.8. (17:00 - 20:00)

středa 16.8. (17:00 - 20:00)

středa 23.8. (17:00 - 20:00)

sobota 26.8. (17:00 - 20:00)

Září

středa 6.9. (17:00 - 20:00)

sobota 9.9. (17:00 - 20:00)

středa 13.9. (17:00 - 20:00)

sobota 23.9. (17:00 - 20:00)

Pokud jste si nevybrali z nabídky kurzů, ale potřebujete individuální školení, nabízím také individuální kurzy.

bottom of page