top of page

Kurz základů focení v ateliéru

Na kurzu se naučíte úplné základy práce se studiovou technikou. Dozvíte se třeba co jsou modifikátory světla a k čemu se používají, jaké jsou druhy ateliérových světel a které vybrat, jak fungují barevná světla, papírová pozadí, odpalovače a blesky.

 

Naučíte se několik základních typů svícení s jedním i více světly, zkusíme si i kreativní barevné svícení s kouřovými efekty. Naučíte se používat deštníky, softboxy, stripboxy, komínek, reflektor nebo beauty dish. Pokud jsou pro vás tyto pojmy cizí, po absolvování kurzu už nebudou – budete odcházet se základními znalostmi, které by měl studiový fotograf mít.

portretni_foto_brno4.jpg
promo fotky pro muzikanty brno.jpg
portretni foceni brno.jpg

Pro koho je kurz určen?

Kurz ocení všichni začínající a mírně pokročilí fotografové, kteří by si chtěli vyzkoušet focení ve studiu, ale neví, kde začít. Dohledat si všechny potřebné informace na internetu je totiž docela zdlouhavé a komplikované. Kurz vám tak ušetří spoustu času. Kurz je vhodný také pro zaměstnance firem, kteří potřebují umět se studiovým vybavením zacházet kvůli své profesi – například marketéři, kteří potřebují fotit produkty na web a na sítě, ale neví, jak na to.

Jak kurz probíhá

Sejdeme se u mě v ateliéru (centrum Brna, ulice Václavská). Kurz trvá celkem 5 hodin, v první polovině získáte teoretický základ. Dozvíte se vše potřebné o typech ateliérových světel a modifikátorů světla, k čemu slouží jaké vybavení, jaké jsou typy nasvícení scény a jak nastavit foťák. Tento první blok trvá 2,5 hodiny.

 

Po přestávce na oběd přichází na řadu druhý blok, který trvá také 2,5 hodiny. Ve studiu nás navštíví modelka nebo model, se kterou / kterým budeme fotit. Všechny teoretické znalosti si tak hned vyzkoušíte v praxi. Ukážeme si různé typy práce se studiovými světly a vyzkoušíte si i speciální efekty (barevná světla, umělá mlha). Fotky, které na kurzu vytvoříte, můžete libovolně použít do svého portfolia. V ceně kurzu jsou tak i fotografie pro vaši prezentaci!

Informace o kurzu

Kurz trvá 5 hodin čistého času a je rozdělen do dvou bloků po 2,5 hodinách. Cena kurzu je 2 500,- a otevírá se pro 2-5 účastníků. Bude tak dost prostoru pro individuální přístup. Cena je konečná a nepřibudou k ní žádné další poplatky ani DPH.

 

S sebou potřebujete: fotoaparát s nabitou baterií a dostatkem místa na kartě.

Pokud jste si nevybrali z nabídky kurzů, ale potřebujete individuální školení, nabízím také individuální kurzy.

bottom of page